499 gösterim
5,54 viral puan

Meteoroloji'den sel ve dolu uyarısı

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışların etkisi altında olacak. Yapılan uyarılarda ani sel, su baskını, yıldırım dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.
ErenGünay 16.06.2019 saat 20:53
 1. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Ege Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Balıkesir Zonguldak Bartın ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir Nevşehir Aksaray Giresun Bilecik ve Bolu çevreleri, Sakarya'nın güney ilçeleri, Adana Mersin ve Osmaniye'nin kuzey kesimleri, Bursa ve Balıkesir'in doğu ilçeleri, Karabük'ün güney kesimleri, Çorum'un batı ilçeleri ile Ordu Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 2. SICAKLIKLARDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 3. KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların; İç Ege Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir Nevşehir Aksaray Giresun Bilecik ve Bolu çevreleri, Sakarya'nın güney ilçeleri, Adana Mersin ve Osmaniye'nin kuzey kesimleri, Bursa ve Balıkesir'in doğu ilçeleri, Karabük'ün güney kesimleri, Çorum'un batı ilçeleri ile Ordu Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 4. İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

  İSTANBUL °C, 32°C

  Parçalı bulutlu, doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  ANKARA °C, 30°C

  Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  İZMİR °C, 31°C

  Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ANTALYA °C, 27°C

  Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ZONGULDAK °C, 27°C

  Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  TRABZON °C, 27°C

  Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  VAN °C, 27°C

  Parçalı bulutlu

  DİYARBAKIR °C, 37°C

  Parçalı bulutlu
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 90 gösterim
 • Toplam Direkt: 399 gösterim
 • Viral Puan: 5,54